Szczegóły oferty

UKRAINA  > ZACHODNIA UKRAINA  > LWÓW 
wycieczka do LWOWA - 4 dni

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

- przejazd autokarem (klimatyzacja,

toaleta, barek, DVD)

- 3 noclegi ze śniadaniami w

hotelu **/*** w okolicy Lwowa

(pokoje 2, 3 os. z łazienkami)

- 3 obiadokolacje, napoje

do obiadokolacji płatne we własnym

zakresie

- opieka pilota, zwiedzanie miast z

pilotem i lokalnym przewodnikiem

- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby

przewlekłe), NNW, bagaż



wycieczka do LWOWA - 4 dni
wycieczka do LWOWA - 4 dni
wycieczka do LWOWA - 4 dni

Treść oferty :
Wycieczka do Lwowa. Zwiedzanie m.in.: Uniwersytet Lwowski, Katedra Św. Jura, Katedra Łacińska, Cerkiew Wołoska, Rynek, Kamienica Królewska, Opera, Katedra Ormiańska, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Góra Zamkowa, Żółkiew, występ kabaretu baciarów lwowskich.



PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Bielsko-Biała, Pszczyna, Tychy, Katowice, Chrzanów, Kraków.

Przejazd przez Polskę, przekroczenie granicy z Ukrainą. Przyjazd do hotelu w okolicy LWOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do centrum Lwowa, objazd miasta: UNIWERSYTET LWOWSKI, KATEDRA ŚW. JURA, LWOWSKA SECESJA, POLITECHNIKA LWOWSKA, DWORZEC. Wizyta na CMENTARZU ŁYCZAKOWSKIM i CMENTARZU ORLĄT LWOWSKICH (15 UAH). Powrót do centrum, czas wolny. Zwiedzanie LWOWSKIEJ STARÓWKI m.in.: KATEDRA ŁACIŃSKA (3 UAH), KAPLICA BOIMÓW (10 UAH), RYNEK z RATUSZEM i KAMIENICZKAMI CZARNĄ oraz KRÓLEWSKĄ, zwiedzanie wnętrz KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ - rezydencji króla Polski Jana III Sobieskiego (13 UAH), APTEKA MUZEUM (8 UAH), KOŚCIÓŁ PODOMINIKAŃSKI, CERKIEW WOŁOSKA. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
- Śniadanie, przejazd do ŻÓŁKWI - dawnej siedziby rodu Żółkiewskich i Sobieskich. Zwiedzanie m.in.: DZIEDZINIEC ZAMKU, KOLEGIATA ŚW. WAWRZYŃCA z grobowcami Żółkiewskich, ZESPÓŁ KLASZTORNY i CERKIEW BAZYLIANÓW, spacer po rynku, czas wolny. Powrót do Lwowa, ciąg dalszy zwiedzania: spacer dawnymi WAŁAMI HETMAŃSKIMI od POMNIKA ADAMA MICKIEWICZA do OPERY, zwiedzanie wnętrz TEATRU OPERY I BALETU (20 UAH), DZIELNICA ORMIAŃSKA z KATEDRĄ (1 UAH), czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja lub dla chętnych uroczysta obiadokolacja połączona z występem KABARETU BATIARÓW LWOWSKICH (15 EUR), nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na GÓRĘ ZAMKOWĄ z KOPCEM UNII LUBELSKIEJ - panorama miasta, czas wolny na lwowskiej starówce. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.



Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

.









Informacje uzupełniające i państwach :

UKRAINA
Ukraina (ukr. ???????) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym, od wschodu zaś z Rosją. Ukraina uzyskała niepodległość w 1991 po rozpadzie ZSRR.
Ukraina jest członkiem-założycielem ONZ oraz organizacji regionalnych i subregionalnych tj. OBWE, WNP i Organizacja Państw Morza Czarnego

Krajobraz Ukrainy składa się głównie ze stepów i wyżyn, na zachodzie rozciągają się Karpaty, a na Krymie – Góry Krymskie.

Stolicą Ukrainy jest od 1934 r. Kijów. Inne duże miasta: Lwów, Odessa, Donieck, Charków, Dniepropietrowsk, Użhorod
Łączna długość granic: 7 340 km
Łączna długość granic lądowych: 4 558 km (62%)
Długość wybrzeża: 2 782 km (38%)
Długość granic z sąsiadującymi państwami:
Białoruś 891 km (12%)
Mołdawia 939 km (13%)
Polska 535 km (7%)
Rumunia (łącznie) 531 km (7%)
Rumunia (południowa) 169 km (2%)
Rumunia (zachodnia) 362 km (5%)
Rosja 1 576 km (21%)
Słowacja 90 km (1%)
Węgry 103 km (1%)
Najwyższy punkt: Howerla 2061 m n.p.m.
Najniższy punkt: Morze Czarne 0 m




Informacje uzupełniające i miastach :

LWÓW
Lwów (ukr. (L'wiw), łac. Leopolis, niem. Lemberg, j(Lemberg), ros.
(Lwow)) – największe miasto zachodniej Ukrainy, stolica obwodu lwowskiego. Leży nad rzeką Pełtwią.

Stolica księstwa halicko-wołyńskiego, jedno z głównych miast I i II Rzeczypospolitej, w okresie rozbiorów ośrodek kultury polskiej i stolica Galicji

Historia

Lwów został założony przez księcia halicko-włodzimierskiego Daniela Rurykowicza, który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa. Lew Halicki po śmierci ojca przeniósł do Lwowa stolicę Rusi Halicko-Włodzimierskiej. W 1356 Kazimierz Wielki lokował miasto na prawie magdeburskim. Lwów stanowił od tego czasu część Polski. W 1412 roku stał się siedzibą metropolity łacińskiego.

Wraz z rozwojem miasta wzrastało religijne i etniczne zróżnicowanie jego mieszkańców. W XVII wieku stało się celem najazdów szwedzkich i kozackich. W 1772, w wnyniku pierwszego rozbioru Polski miasto nazywane Lemberg zostało stolicą austriackiego Królestwa Galicji i Lodomerii. Podczas I wojny światowej Lwów został zdobyty przez wojska carskie we wrześniu 1914, lecz w czerwcu 1915 roku znalazł się ponownie pod władzą Austrii.

Wraz z upadkiem Austro-Węgier wybuchły polsko-ukraińskie walki o miasto. W okresie międzywojennym Lwów był drugim pod względem liczby ludności miastem Polski i stolicą województwa. W czasie II wojny światowej był okupowany przez wojska sowieckie i niemieckie. Po zakończeniu wojny miasto zostało włączone do ZSRR, a jego polską ludność wysiedlono. Od 1991 Lwów wchodzi w skład niepodległej Ukrainy. W 2006 roku świętowano 750-lecie powstania miasta.