Szczegóły oferty

POLSKA  > > USTRONIE MORSKIE 
OSW W USTRONIU MORSKIM

Grupa / podgrupa : Wczasy / Letnie
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : OŚRODEK WYPOCZYNKOWY 
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: wlasny 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

- zakwaterowanie w pokoju 2 os.
- wyzywienie w formie śniadania i obiadokolacji
OSW W USTRONIU MORSKIM
OSW W USTRONIU MORSKIM
OSW W USTRONIU MORSKIM
OSW W USTRONIU MORSKIM

Treść oferty :
Ośrodek położony jest 100 metrów od plaży w samym centrum Ustronia Morskiego.
Ustronie Morskie to atrakcyjne kąpielisko morskie, posiadające właściwości uzdrowiskowe. Składa się na to duża ilość lasów, doskonały mikroklimat oraz powietrze z dużą zawartością jodu o właściwościach leczniczych, co zapewni Państwu doskonałe samopoczucie.
Unikalną atrakcję okolicy stanowią dwa mola wybiegające 100 metrów w morze. Ciekawy także jest brzeg morski miejscami opadający klifowym urwiskiem.

W okolicy
Miejscowości: Kołobrzeg - 13 km, Koszalin - 28 km

Warto zwiedzić:
Atrakcje turystyczne w okolicy:
Miłośnikom wędrówek pieszych i rowerowych polecamy "błękitny szlak" wzdłuż wybrzeża Bałtyku, od Ustronia Morskiego do miejscowości Gąski, gdzie można zwiedzić latarnię

Wyposażenie obiektu:

Gastronomia
Ogólnodostępne kuchnie z pełnym wyposażeniem, kawiarnia.

Rekreacja
Do dyspozycji gości: punkt widokowy na wysokości 3 piętra, sala z bilardem, sauna, siłownia, stół tenisowy, kort do tenisa ziemnego, rowery górskie.



Informacje uzupełniające i państwach :

POLSKA
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami (na zachodzie), Czechami, Słowacją (na południu), Ukrainą, Białorusią, Litwą (na wschodzie) i Rosją (obwodem kaliningradzkim, na północy), a poprzez granicę morską (granicę wyłącznej strefy ekonomicznej) z Danią oraz Szwecją.

Jest członkiem Unii Europejskiej, NATO, ONZ, OECD, WTO, Grupy Wyszehradzkiej, Trójkąta Weimarskiego, G6, G20 w ramach Unii, OBWE, CENELEC, Rady Państw Morza Bałtyckiego, Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, CEFTA i wielu organizacji międzynarodowych.


POLSKA W LICZBACH
Powierzchnia 322,577 km2
Populacja 38.7 mln
Zaludnienie/km2 124 (km2)
Stolica Warszawa (Warsaw) 1.65 mln
Podział Administracyjny 16 województw
Prezydent Lech Kaczyński
Premier Jarosław Kaczyński
Sejm Sejm (460 posłów) & Senat (100 senatorów) – 4-letnia kadencja
Waluta 1 Zloty (PLN) = 100 Groszy (1 EUR = aprox. 4 PLN)
Strefa Czasowa GMT+1h
Religie Katolicy 90.7%, Ortodoks 1.4%, inne 7.9%
Narodowości Polacy 98.5%, Ukraińcy 0.6%, Niemcy 0.5%, inne 0.4%
Przeciętna długość życia mężczyźni - 68 lat, kobiety – 77 lat
PKB 13 275 USD per capita, PPP - dollar
Inflacja 2.1%
Średnia pensja/miesiąc 480 USD
Bezrobocie 17%
Zagospodarowanie przestrzenne 65%
Czytanie 99%
Turystyka 14 mln turystów rocznie odwiedza Polskę, Polska zajmuje 14ste miejsce na liście najchętniej odwiedzanych państw na świecie
Kraje sąsiadujące Niemcy (467km), Republika Czeska (790km), Slowacja (538km), Ukraina (529km), Białoruś (416km), Rosja (210km), Litwa (103km), wybrzeże Bałtyku (788km)
Powierzchnia głównie niziny, najniższy punkt – wieś Racki Elbląskie (1.8m poniżej poziomu morza)
Góry na południu – Tatry Wysokie (najwyższy szczyt Rysy 2499m), Bieszczady, Beskid, Karkonosze, Góry Stołowe
Rzeki Wisła (1047km), Odra, Bug, Warta
Jeziora Śniardwy (Mazury) 113.8 km2





Informacje uzupełniające i miastach :

USTRONIE MORSKIE
Ustronie Morskie - jednym z najpiękniejszych obszarów turystycznych polskiego wybrzeża Bałtyku. Popularność nasza gmina zawdzięcza niepowtarzalnym walorom, jakich nie szczędziła natura. Na wybrzeżu morskim w granicach naszej gminy znajduje się 120 obiektów wypoczynku, takich jak: hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, kempingi, pola namiotowe, kwatery prywatne, pokoje u rolników w gospodarstwach agroturystycznych. Część domów wypoczynkowych wykorzystuje przez cały rok, od jesieni do wiosny, prowadząc w nich zielone szkoły, zimowiska, turnusy rehabilitacyjne, a latem kolonie i obozy sportowe. Jako kąpielisko bałtyckie Ustronie Morskie sławę poczęło zdobywać na początku XX wieku. W rok po ustaniu ll wojny światowej, w 1946 roku, Ustronie Morskie przyjęło pierwszych kuracjuszy i letników. Obecnie w sezonie każdego letniego dnia na obszarze gminy wypoczywa 25 000 osób. W ciągu niewielu lat na mapach turystycznych pojawiło się nowe kąpielisko bałtyckie: Sianożęty. Wieś rolnicza stała się dobrze zagospodarowanym kąpieliskiem morskim. Dziś, podobnie jak w czasach najdawniejszych, rybacy łowią tu w morzu łososie, dorsze, flądry: w Kukini, z dala od morza, pracuje największy w kraju zakład przetwórstwa rybnego (220 różnych wyrobów, 30% produkcji rybnej Polski).