|
Szczegóły oferty
|
|
|
|
|
|
TUNEZJA  > > PORT EL KANTAOUI 
|
TUNEZJA - HOTEL SOL EL MOURADI****
|
Cena oferty zawiera :
1) Zakwaterowanie. 2) Transport. 3) Wyżywienie: bez wyżywienia lub 7/14 śniadań lub 7/14 śniadań i 7/14 kolacji lub pakiet ALL INCLUSIVE. 4) Pakiet ubezpieczeniowy. 5) Opiekę rezydenta. Uwaga! Rezydent będzie miał pod opieką turystów zamieszkałych w kilku hotelach.
Uwagi : CENA NIE OBEJMUJE: 1) Opłat lotniskowych - 220 zł płatne przy zakupie imprezy. 2) Napojów do kolacji (nie dotyczy pakietu ALL INLCUSIVE).
|
|
|
Treść oferty : Port El Kantaoui. Położenie: bezpośrednio przy piaszczystej plaży, ok. 2 km od centrum miejscowości, ok. 10 km od centrum Sousse.
Hotel: należący do hiszpańskiej sieci obiekt, atrakcyjnie zlokalizowany, otoczony ogrodem, w cichej i spokojnej okolicy. Do dyspozycji gości: restauracja główna, pizzeria, 3 bary (w tym przy basenie i na plaży), kawiarnia mauretańska, kantor, butik, centrum odnowy biologicznej: sauna, peelingi, masaże, jacuzzi, punkt medyczny.
Pokoje: 2-os,., łazienka, klimatyzacja, TV, telefon, balkon lub taras.
Sport i rozrywka: 2 baseny, basen kryty, parasolki i leżaki przy basenie i na plaży (odpłatnie), siatkówka plażowa, tenis stołowy, rzutki, łucznictwo, animacje w ciągu dnia i wieczorami, odpłatnie: korty tenisowe, sporty wodne na plaży, minigolf.
Wyżywienie: śniadania i kolacje (bufet), napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Dla dzieci: basen (część basenu dla dorosłych), miniklub, opiekunka (za opłatą). W pobliżu park wodny i wesołe miasteczko.
Wylot Pobyt m-ce w pok. 2 os. m-ce w pok . 1 os. 1 dost 2-6 1 dost 6-12 dost > 12 lat opl. lotn. SOL EL MOURADI
|
|
Informacje uzupełniające i państwach :
TUNEZJA
Stolica: Tunis Powierzchnia: 163.61 tys. km2 Języki: arabski, francuski Waluta: 1 dinar tunezyjski = 1000 milimów Ludność: 10 mln. mieszkańców Czas miejscowy: Główne miasta: Safiks, Nabul, Arjana, Bizerta, Susa, Kabis Ustrój: republika Głowa państwa: prezydent Zine El Abidine Ben Ali Gęstość zaludnienia: 55 osób na km2 Skład etniczny: Arabowie– 98%, Berberowie– 1%, pozostali– 1% Podział administracyjny: 23 okręgi: Ariana (al–Arianah), Bajah, Bizerta (Banzart), Bin’Arus, Jundubah, al–Kaf, Mandanin, Monastir (al– Munastir), Nabul, Kabis, Kafsa, al–Qasarayn, Kairuan (al–Qayrawan), Qibili, Safakis, Sidi Bu Zayd, Silinah, Susa, Tatauin, Tawzar, Tunis, Zaghwan oraz obszar SW nie przydzielony do żadnego okręgu Dostępne opisy miejsc turystycznych: Bizerta, Chott el Jerid, Djerba, Douz, El Jem, Hammamet, Kairuan, Mahdia, Matmata, Monastir, Nabeul, Port el Kantaoui, Przylądek Bon, Sousse, Tunis Dostępne wycieczki fakultatywne: Djerba, Sahara, Sahara z Djerby, Tunis-Kartagina
Tunezja leży w Afryce północnej nad Morzem Śródziemnym. Linia brzegowa kraju jest dobrze rozwinięta, w ląd wcinają się liczne zatoki. Największe z nich to: zatoka Tuniska, Hammamet i Mała Syrta.
Północne wybrzeże jest wysokie, strome i skaliste, natomiast wzdłuż wybrzeża wschodniego ciągną się piaszczyste plaże. W zatokach jest wiele wysp i wysepek m.in. największa i najbardziej znana – Dżerba oraz grupa wysp Kerkenna (Chergui i Gharbi).
Obszar państwa jest wyraźnie podzielony na dwie części: północną – górzystą oraz południową – równinną.
Na północy znajdują się wschodnie krańce Atlasu Tellskiego i Saharyjskiego. Tworzą one dwa równolegle do siebie położone pasma Gór Tunezyjskich oraz Tebessa, z najwyższym szczytem Dżabal asz–Szanabi (1544 m. n.p.m.). Pasma te rozdziela urodzajna wypełniona osadami rzecznymi dolina rzeki Madżara.
W kierunku południowym góry powoli obniżają się przechodząc w przybrzeżną równinę zwaną Sahelem Tunezyjskim. Między obszarem górskim a równiną znajduje się region zwany Stepem Tunezyjskim.
To rozległe obniżenie, w którym leży wielka depresja, jest pozostałością po dawnej zatoce morskiej. Występują tu wysychające okresowo wielkie , zwane szotami. Największy z nich to Szott al – Dżarid.
Południową krainę równin obejmuje pustynna wyżyna Dahar, z niewysokimi pasmami górskimi Ksour i Demer (700 m. n.p.m.).
W kierunku wschodnim rozciąga się nadbrzeżna i lekko pofałdowana nizina Dżafara. Natomiast południowy kraniec zajmują wydmy Wielkiego Ergu Wschodniego, które tworzą pustynię Remel El Abiod.
Klimat Tunezji, zwłaszcza w jej północnej części ma charakter klimatu śródziemnomorskiego, gdzie dominują suche i gorące lata ze średnią temperaturą około 28°C. Zimy są łagodne i wilgotne. Średnia temperatura w Tunisie wynosi około 10° C. pojawia się tylko w górach na północnym wschodzie.
Im dalej na południe tym klimat jest bardziej gorący i suchy. Są tu miejsca gdzie przez kilka lat nie spadnie ani kropla deszczu. Maksymalna odnotowana temperatura to 50°C.
Opad roczny na południu wynosi jedynie 150 mm, przy 1000 mm na północy kraju. Czasem pojawiają się nagłe i silne ulewy powodując wiele zniszczeń. Niekorzystny i uciążliwy jest gorący wiatr znad Sahary – sirocco.
Warunki klimatyczne mają wpływ na sieć rzeczną w Tunezji. Stałych rzek jest tu niewiele. Największą z nich jest Madżara o długości 460 km, której źródła zlokalizowane są w Algierii. Drugą większą rzeką jest Mellane.
Na południu rzeki zwane uedami występują bardzo rzadko i niosą wody jedynie w okresie jesienno– zimowym, po opadach deszczu. Jezior naturalnych praktycznie w Tunezji nie ma nie licząc niewielkich zbiorników powstałych w wyniku odcięcia zatok od morza w północnej i środkowej części wybrzeża.
Wybudowano tu jednak kilka zbiorników sztucznych, np. Sidi Saad na rzece Zeround, Testour na Madżerdzie. Największe słone jeziora – bagna, czyli szoty, to Dżarid o powierzchni 5 tys. km2 i Al – Gharsa. Wśród piasków pustyni spotkać można jednak oazy, które istnieją dzięki dużym zasobom wód podziemnych.
Obszary chronione w Tunezji zajmują jedynie 0,3 % powierzchni państwa. Obejmują one dwa parki narodowe. Są to Dżabal asz – Szanabi z najwyższym szczytem kraju, oraz Zembra i Zembretta– chroniący przybrzeżną faunę i florę. Swoistą atrakcją są również szoty.
Tunezja jest krajem arabskim, w którym państwową religią jest Islam. 99,4 % ludności to Muzułmanie, pozostałą grupę tworzą Chrześcijanie i Żydzi.
Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku składu etniczno rasowego. Zdecydowanie dominują tu Arabowie (98%), później Berberowie (1,2%) oraz inni – Włosi, Francuzi i Grecy.
Głównym językiem jest język arabski. Ponadto używany jest francuski, przede wszystkim w handlu i szkolnictwie. Natomiast język berberyjski można usłyszeć jedynie w niewielkich wioskach na południu kraju.
Filarem codziennego życia w Tunezji, podobnie jak w innych państwach islamskich, są modlitwy pięć razy w ciągu dnia. Na każdą z nich wierni wzywani są przez śpiew muzzina. Najważniejsza modlitwa ma miejsce w piątek w południe połączona z kazaniem wygłaszanym przez imama
|
|
|
|
|
|